"Başarı; vazife olanın üzerine koyup, üretmektir."
Erol Erbaş | Kişilik ve Şahsiyet Eğitimcisi

Hamilelik ve Anne Çocuk Eğitimleri

Hamilelik döneminde anne on dakikadan fazla neyi düşünürse olduğu gibi çocuğa geçer. Anne yiyip içtikleriyle çocuğun fizik yapısını oluştururken, düşünceleriyle davranışlarıyla, kıskançlıklarıyla çocuğun kişilik yapısını oluşturur yani her anne doğal eğitimcidir. Anne karnında çocuk ile anne arasında başlayan bağ, çocuğun doğumundan sonra da devam etmektedir. Bu süreçte, annenin duygusu düşüncesi davranışları çocuğa doğal olarak yön vermektedir.

Eğitim programımızın amacı; hamileliği yani annenin ruhsal olarak en hassas olduğu dönemi sağlıklı geçirmesini mümkün kılarak, kişilikli şahsiyetli onurlu şerefli nesiller dünyaya getirmesini sağlamak ve dünyaya geldiği zaman doğal halini yaşayan (canlı, diri, neşeli, tuttuğunu koparan, özgüvenli, korkusuz) çocuklarımızın bu doğallığını bozmadan hayatına devam edebilmesi için; öncelikle eğitimci olan annenin katılımıyla gerçekleştirilen “Anne-Çocuk Eğitimlerimiz ile sağlıklı, güçlü nesiller yetiştirmektir.

NASIL UYGULUYORUZ?

Çocuk sahibi olmayı düşünen ve hamilelik döneminde olan anne adayları için hazırlanmış olan özel programımız gerek bireysel gerek talep doğrultusunda oluşturulacak gruplar halinde4 hafta süresince gerçekleştirilmektedir.

Sonraki dönemlerde ise; anne veya çocuk ile birebir, gerek görüldüğünde ise birlikte gerçekleştirilen danışmanlıklar ile en az 4 hafta süresince uygulanmaktadır.

 

NE ÖĞRENİYORUZ?

Hamilelik dönemini zihinsel ve fiziksel olarak güçlü, sağlıklı geçirmeyi, bu dönemde çocukla nasıl iletişim kurmamız gerektiğini ve çocuk eğitiminin püf noktalarını öğreniyoruz.

Eğitime hamilelik dönemin katılan annelerimizle görüşme imkânı da sunuyoruz.

Sonrasında da, çocuğumuzun doğallığını yaşamaya devam etmesi için; anneler olarak eğitimci yönümüzün zenginliklerini fark ediyoruz.

Zihnimizdeki bilgi karmaşasından sıyrılıp, en değerli varlığımız olan çocuklarımız ile sağlıklı iletişim kuruyoruz.

Alacağımız “Yapı Temel Eğitimi” beraberinde hayatın her alanından tat almayı öğreniyoruz.

 

ETKİMİZ

Eğitimde olan annenin olumlu düşüncesi ve yaşantısıyla çocuğun net bir şekilde kişilik yapısı oluşuyor.

Anne her şeyi yapabileceği inancıyla eğitim aldığı için; “Ben yaparsam olur” ilkesi çocuğa geçiriyor. Çocuklar da yapabileceklerine olan eminlikleriyle güçlü bir çocukluk dönemi geçiriyor ve şahsiyetleri oluşuyor.

 

İlerleyen dönemlerde de eğitimimizi alan çocukların anne-babaya olan güveni ve saygısı artıyor.

Evde teknolojiye olan bağımlılık azaldığı için, aile içinde özlem duyulan iletişim ortamı oluşuyor.

Öz kültürümüzün güzelliğini yaşantısına geçiren ailelerimizin vatanına milletine olan sevgisi, başarısı ve üretkenliği çoğalıyor.

 

Anne karnından itibaren eğitimimiz alan çocuklarda tespit ettiğimiz özellikler:

Sevgi dolu, özgüvenli, engellerden yılmayan, sorumluluk sahibi, kendi ayakları üstünde durabilen ve kendini rahatça ifade edebilen, yeteneklerini keşfedebilen, güçlü, dikkatli, uyanık, genel hayat başarısının tadına varan, güler yüzlü.